Blog
24.01.2022

ZADBAJ O DŁONIE - Regeneracja i profilaktyka starzenia dłoni

Dłonie jako wizytówka kobiety

Dłonie tuż obok twarzy są obszarem ciała, na który często kieruje się wzrok. Zabiegi na twarz cieszą się ogromną popularnością, zaś jeżeli chodzi o dłonie dbanie o ich wygląd często ogranicza się wyłącznie do paznokci. Uzyskanie spójnie estetycznego, młodego wyglądu dłoni powinno się opierać również o zabiegi skoncentrowane na skórze. Dłonie każdego dnia biorą udział w większości wykonywanych przez nas czynności. Należą one do jednych z najbardziej narażonych na niekorzystne warunki środowiska części ciała.

W związku z ciągłym narażeniem na brud, różnego rodzaju substancje oraz mikroorganizmy chorobotwórcze dłonie powinno się myć często – około 10 razy na dobę. To z kolei wystawia skórę na ciągłe, niekorzystne działanie detergentów. Dodatkowo budowa skóry wewnętrznych stron dłoni różni się nieco od budowy skóry pokrywającej resztę ciała. Gruczoły potowe występują na niej gęściej. Znacznie mniej jest natomiast gruczołów łojowych. Wszystkie te czynniki sprawiają, że skóra rąk jest szczególnie narażona na zaburzenie równowagi hydrolipidowej, a w związku z tym łatwo ulega przesuszeniu i niekorzystnym zmianom wyglądu.

Icoone: Youngtouch

Nie omijają jej również naturalne procesy starzenia zachodzące w obrębie całego organizmu. Z czasem staje się ona bardziej wiotka i atroficzna, uwidaczniają się na niej zmarszczki, a procesy naprawcze zachodzą w niej coraz wolniej(1). Chcąc więc zachować młody wygląd na dłużej, nie można zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji dłoni. W odpowiedzi na ich potrzeby do programów zabiegowych w urządzeniu Icoone Laser Medical dodany został program Youngtouch.

JAK DZIAŁA ICOONE

Stymulacja skóry głowicą z rolkami wyposażonymi w patent Roboderm prowadzi do multistymulacji mikropęcherzykowej tkanek. Taki sposób oddziaływania na tkankę łączną powoduje jej pracę kaskadową, czyli przenoszenie bodźca z poszczególnych jej włókien na kolejne. Technika pracy kaskadowej umożliwia pobudzenie skóry do przebudowy w sposób bezpieczny i nieinwazyjny, nie powodując jej uszkodzenia, czy dalszego rozciągania. Bodziec przekazywany poprzez kolejne mikrowakuole tkanki łącznej dociera coraz głębiej, aż do skóry właściwej, w której pobudza fibroblasty do intensywnej produkcji kolagenu i elastyny. Ilość i jakość tych włókien w skórze znacznie wpływa na jej wygląd (2).

Za sprawą ich zwiększonej produkcji skóra ulega więc przebudowie. Staje się bardziej jędrna i sprężysta, a drobne zmarszczki ulegają wygładzeniu. Seria zabiegów Icoone na dłonie pozwala przywrócić im młody wygląd, a także zachować go na dłużej. Stymulację można wykonywać 2 – 3 razy w tygodniu jako dodatkowy obszar łącząc ją z zabiegiem na ciało lub jako samodzielny zabieg.

Icoone na dłonie świetnie nadaje się również jako przygotowanie skóry pod kolejne zabiegi na przykład z wykorzystaniem m. in. radiofrekwencji, podczerwieni lub bogatych odżywczych preparatów kosmetycznych. Może również pomóc w poprawie jędrności i gęstości skóry przed podaniem wypełniaczy. Zabieg Icoone na dłonie jest rodzajem masażu podciśnieniowego. Zabieg należy do przyjemnych stymulacji skóry, można go więc wykorzystać również w celach relaksacyjnych.

Bibliografia:
1.Carmeli E, Patish H, Coleman R. The Aging Hand. The Journals of Gerontology. 2003, 58(2): 146-152.
2.Koehler MJ, König K, Elsner P, Bückle R, Kaatz M. In vivo assessment of human skin aging by multiphoton laser scanning tomography. OPTICSLETTERS, 2006, 31(19): 2879-2881.

Powrót do wszystkich wpisów Powrót do wpisów

Zaufaj profesjonalistom

ICOONE® To jedyna technologia, która może leczyć nieskończenie małe z nieskończenie wielkim rezultatem. ICOONE® pozwala na precyzyjną pracę na tkance łącznej. Likwiduje cellulit, zlokalizowany tłuszcz, luźną skórę, obrzęki limfatyczne, blizny, zaparcia, sztywność mięśni, zapalenia ścięgien oraz wszelkie objawy starzenia się skóry.

Zapisz się na newsletter

keyboard_arrow_up