Nowa wizja budowy skóry - ICOONE®laser

Innowacyjne podejście i-Tech Industries® oparte na rozwoju nowych technologii i znaczących odkryciach naukowych dotyczących tkanki skórnej, opiera się na prawdziwej kulturze pielęgnacji skóry, najbardziej rozległego organu ludzkiego ciała, niezwykle wrażliwego i istotnego dla jego ochrony przed czynnikami zewnętrznymi.

Projekt ICOONE® jest inspirowany intuicją profesora Jean-Claude'a Guimberteau, specjalisty w dziedzinie chirurgii rekonstrukcyjnej, który poświęcił wiele lat na obserwację skóry w zakresie struktury tkanki łącznej: Guimberteau wykazał, że skóra musi być pojmowana jako żywa, ciągła materia, a tkanka podskórna składa się z sieci mikrowakuoli, które tworzą funkcjonalną jednostkę struktury tkanki. Ta nowa wizja całkowicie zastępuje tradycyjną koncepcję tkanki warstwowej, a tym samym narzuca potrzebę nowego sposobu stymulacji skóry.

Najnowsza, opatentowana technologia Roboderm® zapewniająca zaskakujące rezultaty

Dzięki ekskluzywnemu, rozszerzonemu na skalę międzynarodową patentowi Roboderm®, ICOONE® oferuje w pełni konfigurowalny zabieg odmładzania skóry i modelowania sylwetki. Roboderm® jest unikalną technologią na świecie zdolną do generowania Multi Mikropęcherzykowej Stymulacji (M.M.S.A.) za pomocą zestawu mikrootworów obecnych na powierzchni mikrostymulatorów znajdujących się w głowicach zabiegowych ICOONE®. Mikrostymulatory obracają się tam i z powrotem, precyzyjnie i skutecznie stymulując skórę na całej powierzchni, docierając do najmniejszych jej części i generując do 21 600 mikrostymulacji na minutę.

Działanie stymulujące odbywa się na 3 powierzchniach jednocześnie: 2 niezależne, zmotoryzowane mikrostymulatory, które poruszają się jednocześnie na tym samym obszarze, uzupełniając swoje działanie i generując gimnastykę tkankową z efektem ujędrniającym oraz 1 centralna komora umieszczona pomiędzy mikrostymulatorami, która oddziałuje dogłębniej na tkankę tłuszczową. Dlatego też technologia Roboderm® umożliwia potrojenie powierzchni stymulacji, uzyskując głębszą i bardziej efektywną stymulację skóry.

Potrójna powierzchnia ssąca pozwala również na lepsze przemieszczanie głowic, dzięki czemu operator nie musi wywierać nacisku. W ten sposób obie ręce mogą być używane jednocześnie, co zapewnia klientowi bardziej naturalną i delikatną stymulację, bez zmęczenia operatora.

ICOONE® jest w rzeczywistości technologią, która umożliwia dwuręczny symetryczny zabieg, pracując jednocześnie po obu stronach ciała. Rezultatem jest niezwykle dokładny, wielowymiarowy masaż ciała przy zachowaniu ogromnego szacunku dla skóry. ICOONE® to nowa metoda stymulacji skóry i przylegających do niej tkanek, która pozwala na precyzyjną pracę na tkance łącznej. Może być wykorzystana do likwidacji cellulitu, zlokalizowanego tłuszczu, luźnej skóry, obrzęków limfatycznych, blizn, zaparć, sztywności mięśni, zapalenia ścięgien oraz wszelkich objawów starzenia się skóry.

Budowa skóry a ICOONE®

Zasada działania ICOONE®, a tym samym patent Roboderm®, opiera się na dogłębnym zrozumieniu struktury tkanki łącznej i budowy skóry. ICOONE® powstał dzięki najnowszym odkryciom prof. J.C. Gimberteau w dziedzinie skóry. Jego badania zakładają istnienie tzw. systemu MCDAS, czyli Multimikrowakuolarnego Systemu Absorpcji Kolagenu.

Na podstawie tej teorii zakładamy, że pomiędzy poszczególnymi tkankami nie ma wyraźnego rozgraniczenia, bądź warstwowego ułożenia. Wszystkie struktury połączone są ze sobą poprzez sieć włókien, pomiędzy którymi tworzą się wolne przestrzenie zwane mikrowakuolami. Włókna te zbudowane są głównie z kolagenu, elastyny oraz w niewielkim stopniu z lipidów. Dodatkowo do włókien kolagenowych przyłączone są proteoglikany, które wykazują silną hydrofilność, powodując tym samym wiązanie cząsteczek wody wewnątrz mikrowakuli.

Taka budowa zapewnia swobodne przesuwanie się poszczególnych struktur względem siebie, jak również rozprężanie i sprężanie mikrowakuli podczas ucisku. Widoczne jest to np. w momencie uszczypnięcia fałdu skórnego, który po puszczeniu wraca do formy pierwotnej. Im młodsza skóry, czyli im bardziej elastyczne włókna, tym szybszy powrót fałdu. Przeprowadzone badania stały się inspiracją do zaprojektowania urządzenia ICOONE®, które w bardzo precyzyjny sposób stymuluje opisaną sieć bez jej uszkodzenia.

Stymulacja laser + LED

ICOONE® laser 2 łączy ze sobą patent Roboderm® z energią biostymulującego lasera i światła LED, wywołując efekt fotochemiczny w tkankach i stymulując większą przepuszczalność błon komórkowych.

Fala 915 nm lasera diodowego przenika w głąb tkanki, gdzie jest silnie absorbowana przez lipidy w adipocytach. Powoduje to podwyższenie ich temperatury i przyspieszenie procesu lipolizy.

Dostępne są wersje z laserem oraz bez lasera.

Wpływ na tkanki:

W naturalny sposób rozkłada komórki tłuszczowe do glicerolu i wolnych kwasów tłuszczowych.

Redukuje cellulit poprzez zmniejszenie objętości adipocytów.

Przyśpiesza metabolizm komórkowy.

Przyśpiesza metabolizm.

Zalety:

Nie niszczy błony komórek tłuszczowych, a jedynie redukuje w sposób znaczny i kontrolowany ich zawartość i objętość.

Mocne działanie na głęboko zlokalizowany tłuszcz.

Nie uszkadza sąsiednich tkanek i naczyń krwionośnych.

Zabieg jest bezbolesny.

Światło o długości fali 650nm oddziałuje na fibroblasty i stymuluje produkcję kolagenu oraz elastyny. Wpływa również na przepuszczalność błony komórkowej adipocytów, powodując otwarcie porów w jej obrębie, co umożliwia odprowadzenie uwolnionego tłuszczu do układu limfatycznego bez uszkodzenia komórek.

Wpływ na tkanki:

Stymuluje odbudowę komórkową poprzez produkcję kolagenu i elastyny.

Poprawia mikrokrążenie krwi i dotlenia tkanki.

Przyspiesza metabolizm komórkowy.

Stymuluje pracę układu limfatycznego, zmniejsza obrzęki i stany zapalne.

Zalety:

Minimalne ryzyko wystąpienia niepożądanych efektów ubocznych.

Fototerapia LED 650 nm nie jest zabiegiem ablacyjnym w związku z czym nie powoduje uszkodzeń termicznych tkanek.

Brak ograniczeń jeśli chodzi o fototyp skóry, możliwość wykonywania zabiegów o każdej porze roku.

Po zabiegu pacjent od razu wraca do aktywnego trybu życia.

Zabiegi są szybkie i efektywne.

Zasada działania ICOONE® - patent roboderm®

ICOONE® zapewnia 3-stopniową stymulację:

 • Podciśnienie na rolkach wywołuje efekt drenażowy.
 • Zassanie do komory głowicy stymuluje skórę i system włókien MCDS.
 • Działanie pulsacyjne ICOONE® pobudza układ neurowegetatywny.

Dzięki takiemu mechanizmowi działania pobudzamy skórę na poziomie naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej oraz dużo efektywniej oddziałujemy na komórki tłuszczowe i tkankę mięśniową. Zapewnia to znakomite efekty zarówno w działaniu modelującym sylwetkę i ujędrniającym skórę, jak i w zabiegach redukujących problemy mięśniowe czy zastoje limfatyczne..

Innowacyjne funkcje ICOONE® Laser :

 • Mniejsze i bardziej kompaktowe urządzenie.
 • o 25% Większa powierzchnia mikrostymulatorów na głowicach Robotwins i Robomini- co przekłada się na większą stymulację układu limfatycznego, układu krążenia i większy efekt pojędrnienia skóry.
 • 3 nowe mikrokońcówki ROBOMICRO® dla jeszcze bardziej spersonalizowanych zabiegów (w sumie 6).
 • Nowy design z podświetlanym logo.
 • Ergonomiczne kształty głowic i uchwytów.
 • Nowe oprogramowanie z bardziej intuicyjnym interfejsem użytkownika.
 • Nowy design głowic zabiegowych
 • Nowe programy pozwalające na dokładniejszą pracę na twarzy i dłoniach.
 • Dodatkowa druga głowica Robomini umożliwiająca pracę oburącz tak jak przy głowicach Robotwins.

ICOONE® laser wprowadza kolejną, niesamowitą innowację: zabieg symetryczny! Dwie pary głowic: Robotwins® oraz Robomini® przeznaczone są do masażu oburącz  całego ciała w naturalny sposób, podwajają korzyści i oszczędzają czas zabiegu. Dostarczają wysoce przyjemnych doznań z gwarancją szybkich i zadowalających efektów.

Głowice ICOONE® laser 2

ICOONE® Laser daje nam jeszcze większą możliwość wyboru pomiędzy specjalistycznymi głowicami zabiegowymi. Mamy do dyspozycji aż 11 głowic zabiegowych:

Rodzaje podciśnienia w głowicach ICOONE®

Pierwszy rodzaj podciśnienia:

W głowicy głównej - np. przy pracy na starych bliznach i w medycynie sportowej.

Icoone - I rodzaj podciśnienia
Icoone - II rodzaj podciśnienia

Drugi rodzaj podciśnienia:

Poprzez mikrootwory umieszczone w rolkach (np. przy skórze naczyniowej, na świeżych bliznach, stanach zapalnych po liposukcji, po mastektomii, kiedy oddziaływanie na problem jest niezbędne niemal natychmiast po zabiegu, co jest możliwe dzięki ICOONE® z możliwością zamknięcia podciśnienia w komorze głównej i zostawienia tylko na mikrootworach).

Trzeci rodzaj podciśnienia:

Poprzez głowicę główną i mikrootwory umieszczone w rolkach jednocześnie, np. przy modelowaniu sylwetki, redukcji tkanki tłuszczowej, cellulicie (zwiększając moc rozmasujemy mocniej fałd skóry bez jej rozciągania, ponieważ mikrootwory w rolkach podtrzymują po zewnętrznych stronach fałd skóry i chronią przed rozciągnięciem.

Icoone laser, Icoone

Dla kogo przeznaczony jest ICOONE®?

Zabiegi ICOONE® skierowane są do wszystkich kobiet i mężczyzn, którzy pragną znaleźć szybkie, skuteczne i nieinwazyjne rozwiązanie wielu problemów terapeutycznych i estetycznych bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Niezależnie od rodzaju i kondycji skóry w menu ICOONE® znajdziemy programy medyczne i kosmetyczne, które optymalnie dostosują się do indywidualnych potrzeb klienta.

ICOONE® jest idealnym rozwiązaniem dla osób:

Z problemami naczyniowymi i obrzękami

Pragnących nadać swojej twarzy młody i zdrowy wygląd bez ingerencji chirurga

Bezskutecznie walczących z głęboko zlokalizowanym tłuszczem, trudnym do likwidacji za pomocą diety i ćwiczeń fizycznych

Przed i po zabiegach chirurgicznych

Mających bóle mięśni, bóle pleców i karku spowodowane nieprawidłową postawą ciała

Cierpiących na zaparcia

Kobiet po porodach

Uprawiających wyczynowo lub amatorsko sport

Które żyją intensywnie i oczekują masażu, który zregeneruje ich ciało i umysł

Mających problem z luźną skórą

Walczących z nadwagą i cellulitem

Po liposukcji

Mających blizny pooperacyjne i pooparzeniowePrzeciwwskazania do zabiegu:

Przeciwwskazania bezwzględne:
• choroba nowotworowa
• ostre choroby wątroby i nerek
• nieuregulowane nadciśnienie
• leczenie przeciwzakrzepowe
• żylaki w stanie zapalnym
• tętniaki
• ciąża do 3 miesiąca
• gorączka
• choroby infekcyjnePrzeciwwskazania względne:
• karmienie piersią
• cukrzyca
• menstruacja
• terapia hormonalna
• zaburzenia hormonalne
• zaburzenia metaboliczne
• zaburzenia tarczycy
• zaburzenia krzepnięcia krwi
• choroby autoimmunologiczne

Przeciwwskazania do zastosowania lasera 915nm i światła LED 650nm:
• uczulenie na światło
• epilepsja
• ciąża
• leki i zioła fotouczulające
• zaburzenia krzepnięcia krwi
• choroby autoimmunologicznePrzeciwwskazania lokalne:
• wystające znamiona barwnikowe
• tłuszczaki
• guzki i niezdiagnozowane zmiany
• przepukliny
• żylaki (bez stanu zapalnego)
• naczyniaki
• botoks
• wypełniacze
• nici
• opryszczka
• trądzik ropny/różowaty

Programy ICOONE®

Programy kosmetyczne ICOONE® na twarz

Programy na twarz działają liftingująco, drenująco, poprawiają owal twarzy, redukują nadmiar tkanki tłuszczowej na podbródku, redukują zmarszczki, stymulują fibroblasty do syntezy elastyny i kolagenu, poprawiają kontur ust, ujędrniają skórę i poprawiają jej koloryt.

Zabiegi na twarz z wykorzystaniem ICOONE® pozwalają spowolnić proces starzenia skóry i zachować młodzieńczy wygląd na dłużej. Są również doskonałym uzupełnieniem innych terapii na twarz, jak chociażby mezoterapii, infuzji tlenowej czy zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Programy medyczne ICOONE®

Przeznaczone są do eliminacji problemów związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu limfatycznego, układu krążenia oraz mięśniowego. Tutaj znajdują się programy przygotowane specjalnie dla klientów po liposukcji, programy na blizny poparzeniowe i pooperacyjne, program na obrzęki programy działające wspomagająco po zabiegach chirurgicznych, szczególnie u kobiet po mastektomii. Znajdziemy również program na stare blizny, program przeznaczony dla kobiet po porodach, a także likwidujący zaparcia oraz poprawiający perystaltykę jelit.

Druga grupa programów medycznych jest przeznaczona do pracy na ścięgnach i mięśniach. Są tutaj programy które możemy zastosowac w przypadku bóli mięśniowych (zarówno nagłych jak i przewlekłych), programy na przykurcze, przygotowujące sportowców do zawodów, relaksujące po wysiłku fizycznym, działające wspomagająco przy stanach zapalnych a także stosowane przy złamaniach, skręceniach oraz zwichnięciach.

Badania kliniczne

Wszystkie badania kliniczne, które zostały przeprowadzone na prestiżowych uczelniach we Włoszech i Francji, potwierdzają nadzwyczajną efektywność zabiegów ICOONE®. W latach 2007/2008 pod kierownictwem prof. Beniamino Palmieri przeprowadzono badania, które wykazały pozytywne zmiany w obszarze stymulowanym urządzeniem ICOONE®, jak również potwierdziły niekwestionowane bezpieczeństwo zastosowania techniki Roboderm®.

Na podstawie tych badań możemy stwierdzić, że urządzenie ICOONE® jest nie tylko doskonałym rozwiązaniem w zabiegach kosmetycznych, ale także doskonałym narzędziem w przypadku wielu problemów w funkcjonowaniu układu limfatycznego, krwionośnego, czy mięśniowego.

ICOONE® może być włączony do rehabilitacji po zabiegach chirurgicznych np. po liposukcji, przy obrzękach pooperacyjnych oraz w celu poprawy jakości i kondycji blizn. ICOONE® to bezinwazyjna metoda, która daje niezwykłe wyniki nawet w najtrudniejszych przypadkach.

Konstruktor ICOONE®

Konstruktorem ICOONE® jest Gianfranco Tudico były projektant i manager generalny Lpg Systems®, twórca wielu urządzeń i technologii tej firmy. W 2006 roku Gianfranco Tudico wraz z międzynarodowym zespołem lekarzy i inżynierów, opracował urządzenie oparte na najnowszych badaniach naukowych dotyczących skóry, przeprowadzonych w 2005 roku przez Profesora J.C. Guimberteau.

Dzięki połączeniu wiedzy technicznej i najnowszych badań klinicznych powstał ICOONE®, który jest urządzeniem dynamicznie budującym pozycję światowego lidera masażu mechanicznego stosowanego w medycynie estetycznej.

Galeria zdjęć

Closeup_LaserMed
icoone_LaserMed
Robomicro
Robomini
Robosolo
Robotwins
IMG_5755 (1) (1)
Treatment_Robosolo_2
Treatment_Robosolo_laser
Treatment_Robosolo_laser_closeup
Treatment_Robotwins
Treatment_Robotwins_2
Treatment_Robotwins_3
Treatment_Robotwins_4
Treatment_Robomicro
Treatment_Robosolo_laser
Treatment_Robosolo
Handpiece_holder_back
Handpiece_holder_2
Handpiece_holder

Zaufaj profesjonalistom

ICOONE® to opatentowana technologia, która pozwala na uzyskanie wysokiego poziomu rezultatów zabiegowych. ICOONE® umożliwia precyzyjną pracę na tkance łącznej. Może być wykorzystany do likwidacji cellulitu, zlokalizowanego tłuszczu, luźnej skóry, obrzęków limfatycznych, blizn, zaparć, sztywności mięśni, zapalenia ścięgien oraz wszelkich objawów starzenia się skóry.

Zapisz się na newsletter

keyboard_arrow_up