Blog
15.01.2022

Zapieg relaksacyjny

W trakcie badań nad mikrowakuolarną strukturą tkanek odkryto, że na skórę najskuteczniej wpływają spontaniczne i autonomiczne mikroruchy. Te mikrobodźce zanikają powoli lub lokalnie w pobliżu uszkodzeń, takich jak blizny, oparzenia, fotouszkodzenia, złogi czy skutki starzenia się skóry. W konsekwencji uniemożliwia to odpowiednie funkcjonowanie naczyń krwionośnych i limfatycznych w obrębie danego miejsca, ograniczając tym samym regenerację tkanek. Odpowiedzią na ten problem jest multistymulacja mikropęcherzykowa generowana przez urządzenie Icoone®. Odbywa się to w wyniku działania specjalnie zaprojektowanych głowic, wyposażonych w mikrostymulatory, które wytwarzają do 21 600 mikrostymulacji na minutę. Włókna tkanki łącznej poddane takiemu działaniu przenoszą stymulację na wszystkie pozostałe włókna, z którymi są połączone. Aktywuje to proces nazywany „techniką kaskadową” - bodźce przenoszone są od powierzchni skóry do głębszych tkanek poprzez strukturę fibrylową i mikrowakuole. To działanie wpływa na stopniowe nawodnienie tkanki łącznej, a co za tym idzie na jej uplastycznienie, a także na unaczynienie mikrokapilarne. Elementami tkanki łącznej poddanej multistymulacji są także fibroblasty, kolagen I, II, III i IV typu, elastyna, fibronektyna oraz glikoproteina. Mikrostymulacja Icoone® oddziałuje również na mechanoreceptory typu III i IV oraz na układ neuro-wegetatywny, wywołując działanie odruchowe na układ współczulny, które rozszerza działanie odruchowe na kolejne tkanki bez ich uszkadzania.

Dzięki tak wszechstronnemu, a zarazem bezpiecznemu działaniu na tkanki mamy pewność, że stymulacja dotrze nawet do najmniejszych komórek naszego organizmu. Poprzez Muli Mikropęrzechykową Stymulację Roboderm® wpływamy na uplastycznienie tkanki łącznej, stymulujemy organizm do odbudowy włókien podporowych i co najważniejsze pobudzamy działanie układu limfatycznego, który jak wiemy zapewnia oczyszczanie i odżywianie organizmu oraz chroni nas przed atakiem wszelkich drobnoustrojów. Ponad to oddziaływanie na receptory czuciowe i układ neuro-wegetawtyny prowadzi do rozluźnienia tkanek i wywołuje efekt głębokiego relaksu, dzięki czemu zmniejszamy poziom stresu, który wywiera destrukcyjne działanie na wszystkie narządy. Zapewniając regularne masaże Icoone mamy pewność, że delikatna i zarazem dogłębna Muliti Mikropęcherzykowa Stymulacja zapewni nam odpowiednią homeostazę organizmu i przyczyni się do obniżenia poziomu stresu.

Powrót do wszystkich wpisów Powrót do wpisów

Zaufaj profesjonalistom

ICOONE® To jedyna technologia, która może leczyć nieskończenie małe z nieskończenie wielkim rezultatem. ICOONE® pozwala na precyzyjną pracę na tkance łącznej. Likwiduje cellulit, zlokalizowany tłuszcz, luźną skórę, obrzęki limfatyczne, blizny, zaparcia, sztywność mięśni, zapalenia ścięgien oraz wszelkie objawy starzenia się skóry.

Zapisz się na newsletter

keyboard_arrow_up